PS3 Joystick ile Android akıllı telefonlarda oyunların keyfine varın :)

PS3 konsol ile Android telefonda oyun oynamak

Tekrar merhaba, evet başlığı yanlış anlamadınız. PS3 oyun konsolları ile Android akıllı telefonlarınızda oyun oynamanın keyfine varacaksınız 🙂 Bundan yaklaşık 4 sene önce haberdar olduğum bir bilgiyi siz değerli takipçiler ile tekrardan paylaşmak istedim. Akıllı telefonlar sayesinde oyun meraklıları bir çok tutkunu oldukları oyunları her yerde oynama imkanına sahip oldu. Bu özellikle ve bu imkanı sağlayan aparatla ilgili olarak Türkiye’de çok kapsamlı bir bilgi, paylaşım görmedim. O yüzden bu işe bir el atmak ve bu vasıtayla oyunseverlere bir faydam dokunsun istedim 🙂 Diyelim ki çok sevdiğiniz bir oyunun akıllı telefon versiyonunu yüklediniz ancak konsol alışkanlığınız yüzünden dokunmatik ekranda oynamakta sorun yaşıyorsunuz, işte tam bu noktada bahse konu aparat ve bir kaç ayarlama ile konsol zevkinizden mahrum kalmadan oyunlarınızı sanki PS konsolunuzun başındaymış gibi aynı keyifle ama evinizden bağımsız her yerde oynayabilirsiniz 😉

Responsive ve Adaptive Web Tasarım Arasındaki Fark

Responsive tasarım istemci-taraflıdır, yani tüm sayfa tarayıcıya (istemci) teslim edilir ve sonra tarayıcı penceresinin boyutlarına bağlı olarak sayfanın nasıl görüneceğini tarayıcı değiştirir.

Adaptive tasarım sunucu-taraflıdır, yani sayfa daha teslim edilmeden önce, sitenin barındırıldığı sunucu, cihazın niteliklerini algılar ve onun boyutları ve yerel özellikleri için optimize edilmiş site versiyonununu yükler.

Bloglama

Merhaba, bu benim ilk blog denemem 🙂 çok uzun zaman blog olayına karşı durdum ancak artık bu işe girmenin daha fazla kaçınılamaz oluşunu idrak etmemle birlikte hemen elleri kolları sıvayıp “Şu blog denen illet de neyin nesiymiş” diyerekten “blog”lama olayına girdim. Gördüğünüz -daha doğrusu okuduğunuz 🙂 – üzere elimden geldiğince birşeylere basmaya (tuş bâb-ı’ nda) çalışıyorum. Bundan sonra mümkün olduğunca buraya birşeyler bırakmaya çalışacağım. Saygılarımla.